Sebastian Kurz (ÖVP) osztrák szövetségi kancellár mindenkit meglepett, amikor pénteki nyilatkozatában nem zárta ki az éttermek márciusi nyitását. A fertőzés folyamatától függ - mondta. Korábban további könnyítési lépésekről volt szó legkorábban "húsvét környékén", azaz április elején.
Az osztrák Kereskedelmi Kamara a koronafertőzés növekvő száma ellenére a korábbi enyhítést szorgalmazza. A kormány március 1-jén tervezi folytatni az egyeztetéseket az ipar képviselőivel. Elisabeth Köstinger (ÖVP) idegenforgalmi miniszter kijelentette, hogy a csúcstalálkozó egy "újraindítási folyamat része annak érdekében, hogy készen álljunk az X. napon".
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!