Hárman életüket vesztették és hárman megsérültek két lavina miatt a szlovén Alpokban. A hatóságok szerint a balesetek a fővárostól, Ljubljanától 40 kilométerre északra történtek. Az első lavina szombat reggel két hegymászó életét követelte. A mentési akció során egy második is megindult, amely további két hegymászót és két hegyimentőst is magával sodort. Közülük az egyik hegymászó még a helyszínen meghalt. A szlovén hatóságok a fagyos idő és az erős szél miatt lavinaveszélyre adtak ki figyelmeztetést - írja az állami hírügynökség.
MTI
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!