Már engedetlenségi flash mobot is szerveztek Lázár János kijelentései miatt

"Akinek nincs semmije, az annyit is ér" - mondta a fideszes politikus, aki nem először hívja ki maga ellen a közvélemény haragját: legutóbb luxus Audija miatt került az érdeklődés középpontjába, amiről egy ízben még azt is letagadta, hogy van neki olyanja.

Egyes fórumokon már a Fidesz őszödi beszédeként emlegetik Lázár János hódmezővásárhelyi polgármester és parlamenti frakcióvezető szombaton nyilvánosságra került monológját. Ebben a politikus a következőket mondja:

Én soha nem szégyelltem, hogy mim van, én dolgozok keményen, abban a miliőben nőttem fel, hogy a munka nem szégyen, a munka eredményét sem kell szégyellni. Az ember gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára. Aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér, azt gondolom. Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér, ezt tudom mondani. Annak annyi az élete. Ez az én véleményem egyébként.

Lázár János már nem először kerül az érdeklődés fókuszába minimum "érdekesnek" mondható kijelentései miatt.

Sziolgálati Audijával már egyszer kivívta a népharagot

Legutóbb az Audija miatt zengett róla a média, amikor kiderült, hogy az egyébként 30 milliós luxusjárművet havi 5-600 ezer forintért bérli neki felesben a Fidesz és Hódmezővásárhely önkormányzata. Lázár a Hírszerző információ szerint először még le is tagadta, hogy mivel furikázik Pestre, majd közölte, hogy a sok utazás és a biztonsága érdekében van szüksége pont egy ilyen autóra, majd azzal húzta ki a gyufát, hogy kijelentette:

ha harmincvalahány évesen egy férfiember nem foglalkozik autó-kérdéssel, az számomra nem férfiember.

A leleplezéseiről ismert Egyenlítő Blog további érdekességeket tárt a nyilvánosság elé, például azt, hogy a politikus Audija lézerblokkolóval van felszerelve, ami arra jó, hogy megzavarja a traffipaxot.

Lázár János időközben azzal védekezett, hogy mondatait kiragadták az eredeti szövegkörnyezetből, mert ő valójában nem a szegényekről, hanem a megélhetési politikusokról szólt. Ahogy a Fidesz.hu-n is olvasható:

a tegnap nyilvánosságra került szöveg manipulált. Három évvel ezelőtti képviselő-testületi ülésről van szó, melynek hetven oldal az írott anyaga, ebből 15 oldal a vita, és ebből ragadtak ki két mondatot.

Úgy látszik, késő a tűzoltás, időközben már "polgári engedetlenségi flash mobot" is szerveztek a Facebookon Lázár kijelentései ellen vasárnap estére, a budapesti Fidesz-székház elé.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet