„Még tartanak az egyeztetések, de az a cél, hogy a kedvezményes adózás előnyeit megőrizzék a kis egzisztenciájúak számára, de a KATA-ra rakódó visszaéléseket felszámolják.” – mondta Varga Mihály a Magyar Rádió Vasárnapi újság című műsorában a HVG cikke szerint.
A pénzügyminiszter nyilatkozata alapján tehát arra lehet következtetni, hogy az adózási forma megmarad. Korábban Parragh László, az iparkamara elnöke azt nyilatkozta, a kamara támogatná az adónem megszüntetését és egy új adónem bevezetését a tanulságok levonásával.