A Szombathelyi Járási Ügyészség emelt vádat azzal a férfival szemben, aki 2022 júliusában, a 88-as számú főúton letörte egy vasúti átjáró félsorompóját. Az átjáróba úgy hajtott be, hogy közben a fénysorompó pirosat jelzett, és a félsorompó is zárva volt.
A sofőr a sorompótörés után megállás nélkül továbbhajtott.
A járási ügyészség a vádlottal szemben – pénzbüntetés kiszabása mellett – a közúti járművezetéstől eltiltását is indítványozta.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!