Jody Jensen — a Kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete (iASK) Transzdiszciplináris Kutatások igazgatója, a Polányi Központ igazgatója, valamint az ISES – a Társadalomtudományok és Európa-tanulmányok Intézete Alapítvány nemzetközi gazdasági kapcsolatokért felelős programvezetője elnyerte a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést - írja közleményében a iASK. Az díjat Magyarország köztársasági elnöke adományozta számára az európai és amerikai kontinens tudósainak együttműködését elősegítő, példaértékű kutatói és oktatói tevékenysége, valamint a hallgatók és pályakezdő kutatók érdekében végzett elhivatott munkája elismeréseként. A kitüntetést Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési minisztertől vette át.
Az iASK oldala szerint Jody Jensen "2016 őszétől kezdődően három évre elnyerte a Jean Monnet Chair for European Solidarity and Social Cohesion (ESSCO) címet. Az Ashoka Alapítvány (vállalkozók támogatója a társadalmi innováció szolgálatában) nemzeti és regionális igazgatója volt. Rendszeresen oktat külföldön, emellett az Európai Bizottság munkájában is szerepet vállal."
"A Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetében kutatási területei közé tartozik a prefiguratív és szubterrán politika az új társadalmi és politikai mozgalmak vonatkozásában, különös tekintettel Kelet- és Közép-Európára, illetve a Balkán térségre. A komplexitástanulmányokon belül a társadalom- és természettudományok összekapcsolódását vizsgálja, amely nyomán társadalmi jelenségek jönnek létre és változások mennek végbe. Tudományos érdeklődése továbbá kiterjed az oktatás és a társadalomtudományok átalakulásának folyamatára a globális kihívások tükrében."