Mára kilenc megyére adtak ki figyelmeztetést - ramaty időre van kilátás

A zivatarokat lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék, viharos szél és kisebb méretű jég kísérheti.

A délelőtti órákban az eső, zápor mellett legfőképp a déli, délnyugati országrészben, illetve a középső területeken alakulhat ki néhol zivatar, majd napközben egyre inkább inkább az ország északkeleti harmadán és a Dunántúl északnyugati felén számíthatunk rájuk. A zivatarokat lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék (>15-20 mm), viharos szél (>60-70 km/h) és kisebb méretű jég kísérheti. Az ország keleti, északkeleti részében egy-egy intenzívebb zivatar sem zárható ki >80 km/h széllökés, >2 cm átmérőjű jég kíséretében - írja a met.hu.

Kilenc megyére adtak ki sárga figyelmeztetést
met.hu

A hét második felétől újra emelkedik a hőmérséklet

Szerdán is többfelé várható eső, zápor, zivatar, nagyobb területre kiterjedő jelentős csapadék keleten, északkeleten lehet. Az élénk délnyugati szelet erős lökések kísérhetik. Hűvös reggelt követően napközben 17-22 fok valószínű - olvashatjuk az idokep.hu-n.

Csütörtökön már kevesebb csapadék lesz jellemző, de a változóan felhős időben még sokfelé záporokkal, zivatarokkal tarkított napra készülhetünk. Legkevésbé délnyugaton valószínű, hogy megdörren az ég. A délnyugati szél élénk, északon, északkeleten erős lesz. Pár fokot emelkedik a maximum-hőmérséklet, 18-25 fokot mérhetünk.

Az esős időt záporok válthatják
idokep.hu

Pénteken már csak a nyugati határszélen, és keleten, északkeleten alakulhatnak ki záporok, zivatarok. A nyugatias szél erős lesz. 19-24 fokra van kilátás. Szombaton az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből néhol északon és a Dunántúlon fordulhat elő egy-egy zápor, zivatar. Helyenként megélénkülhet a szél, pár fokkal melegszik az idő.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Időjárás