„Éppen most van itt az ideje, hogy egy, a jobboldaliak széles körében is elfogadható párttal erősödjön az ellenzék, ahol a korrupció, vagy a szélsőségesség fel se merülhet” – idézi a Márki-Zay Péter Facebook-posztját a hvg.hu . Az ellenzék egykori miniszterelnök-jelöltje ugyanebben a posztjában jelentette be, hogy jobbközép néppártot épít.
„Fontos, hogy létrejöjjön egy jobbközép szavazóknak elfogadható néppárt, amely az Európai Néppárt hazai partnereként két év múlva elindul az EP-választáson, és addig is teljes erővel szervezi az ellenállást, valamint kiáll a politikai okból meghurcolt ellenzékiek mellett. Nem engedhetjük el azoknak a fiataloknak a kezét, akik az elmúlt hetekben annyi munkát tettek a rendszerváltásba” – írta Márki-Zay.