Február 2-án van Gyertyaszentelő napja, amikor a népi hiedelem szerint kiderül, jön-e a tavasz. A hagyomány úgy tartja, ha a barna medve (borz, farkas, mormota stb.) ezen a napon kijön a barlangjából (odújából stb.) és meglátja az árnyékát, akkor visszabújik és alszik tovább, mert hosszú lesz a tél. Ha viszont borús idő van, akkor kint marad, mert rövidesen jön a tavasz.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben Balu, a barna medve jósolja meg a tél végének idejét. Balu nem látta meg az árnyékát, így a tél már nem tart sokáig.
A veszprémi állatkert fekete medvéi is megerősítették budapesti kollégájuk jóslatát. Nem ijedtek meg árnyékuktól, így remélhetőleg valóban rövid lesz a tél, és közeleg már a tavasz.
Gyertyaszentelő Boldogasszony napja, azaz február 2-a jeles nap a népi időjóslások között. A néphagyomány szerint ezen a...
Közzétette: Veszprémi Állatkert – 2021. február 2., kedd
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!