Szombaton este a Magyar Közlönyben megjelent az örökbefogadással összefüggő eljárásrendet módosító kormányrendelet. Ez az, ami alapesetben csak házaspároknak teszi lehetővé az örökbefogadást. Az egyedülállóknak ehhez külön miniszteri engedélyre lesz szükségük. Az azonos neműek részére pedig ellehetetleníti az örökbefogadást. Miután a meleg párok nem házasodhatnak, korábban úgy tudtak örökbe fogadni, ha egyikük, hivatalosan egyedülállóként vállalta a gyereket.
Novák Katalin közleményt küldött az MTI-nek szombat este, amiben azt írja, „ahogyan eddig, ezután is szakemberek döntik majd el, hogy az örökbe fogadni szándékozók személyiségük és körülményeik alapján alkalmasak-e gyermek örökbefogadására. Az arra alkalmas egyedülállók előtt továbbra is fennáll az örökbefogadás lehetősége. A családokért felelős tárca nélküli miniszternek a különös méltánylást érdemlő esetekben lesz hozzájáruló szerepe”. - írja a 444.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!