Müller Cecília szerint őszintén örülnünk kell annak, hogy Magyarországon egy folyamatos, tendenciózus esetszámcsökkenésnek lehetünk tanúi. Európa többi országához hasonlóan nálunk is csökken a koronavírus-pozitivitások száma.
Az elmúlt héthez képest 13 százalékkal kevesebb a detektált fertőzés, és a Covidban elhunytak száma is csökkent. A tiszti főorvos szerint örvendetes, hogy egy szabad nyárnak nézhetünk elébe. Az őszre vonatkozóan nagyobb járványhullámra már nem számít Müller Cecília – írja az Index.