Melltartót és női cipőt a szelektív kukába?

Olvasónk jelezte, hogy a Maros és Öntő utca sarkán található szelektív hulladékgyűjtő sziget környékén áldatlan állapotok uralkodnak. Hónunk alá kaptuk hát a fényképezőgépet és jól lefotóztuk a kukákat.

Megmondjuk őszintén a látvány még minket is meglepett; rögtön a kukák előtt egy Zöld Táska – amivel az emberek bevásárolni járnak, nem pedig lecseszve otthagyják a szemetes mellett –, benne egy törött asztali lámpával. A táska mellett 6-7 pár női cipő hevert. Ezek után már félve kukkantottunk be a kukák mögé, de hát ha idáig elmerészkedtünk, nem itt fogunk megállni. A hulladékgyűjtők mögött több zsák (női) ruha hevert – pólók, nadrágok, melltartók. Lehet, hogy valakinek csak itt esett le, hogy a kinőtt, elhasznált ruhái nem sorolhatók be se az üveghez, se a műanyag palackhoz, se a papírhoz? A kukák közti néhány zsák háztartási hulladék már csak hab a tortán.

Szelektív kukák a Maros és Öntő utca sarkán
Szép az icipici női cipő, női cipő - többi képért katt!
Vágvölgyi Bálint

A hulladékgyűjtő szigetek körüli rend fenntartása elsősorban nyilván a köztisztaságért felelős vállalat dolga, ez az össze-vissza szemetelés viszont biztosan nem segíti munkájukat. Emlékeztetnénk polgártársainkat arra, hogy a tiszta és lakható város mindannyiunk közös felelőssége. Azoké is, akik az ilyen hulladékkupacokat maguk után és a sorsukra hagyják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet