Magyarország harminc évvel ezelőtt kezdte meg az üzemanyagok tartalékolását, az úgynevezett stratégiai készlet jellemzően 90 napi fogyasztást fedez. Az elmúlt időszakban kialakult üzemanyaghiányos helyzet kezelése érdekében a kormány a készletek felszabadításáról döntött.
A Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség a hvg.hu-val közölte: a stratégiai készletek augusztus 15-i állása 74 napnyi fogyasztásnak felel meg. Július végén még 84 napra elég készletünk volt, tehát a nagy felszabadítás miatt kereken 10 napnyival csökkent a biztonsági tartalék mennyisége.