Ma mindenki arról beszél, hogy június 26-án érvénybe lépett egy EU-s rendelet, miszerint minden csekkfeladáskor ellenőrizni kell a feladó kilétét, hogy ezzel is csökkentsék a terrorveszélyt.
A HVG megkérdezte a magyar postát, és azt a választ kapták, hogy ez csak félig igaz.
Továbbra sincs semmilyen adatrögzítési kötelezettség azoknál a csekkeknél, amelyek M jelzésűek, ezek adó, pénzbírság, illeték befizetésére használt, általában hatósági csekkek. A változás az FM jelzésű csekkeket érinti, ilyenek a közüzemi fehér csekkek és a sárga csekkek
- írja a lap. Az ilyen csekkeknél 300 ezer forint felett van szükség a személyazonosításra, amit személyivel, vagy lakcímkártyával lehet megtenni.