Elég randa időre ébredtünk ma, ugye? Még a Facebook is emlékeztetett:
Ezek után nem kell mondanunk azt sem, hogy ma bizony egy igazi, velős hétfővel van dolgunk. A meteorológusok szerint ezért a Dunántúlon több felhő várható, de azért lesz majd hosszabb napos időszak is.
Máshol legfeljebb gomolyfelhők köhöghetnek bele a szép napsütéses időbe. A Dunántúlon viszont zápor, zivatar várható, az ország középső részén több helyen felhőszakadás is.
Ha azt gondolnánk, hogy legalább a fülledt, párás időt így szétfújja a szél, akkor ismételten megjegyezzük, hogy hétfő van, ezért semmi nem olyan egyszerű. Légmozgás csak a zivatarok környékén várható.
Sapka, sál ne maradjon elöl, mivel 30 fok körül lesz a legmagasabb nappali hőmérséklet és estére sem megy sokkal alább, legfeljebb 6-7 fokkal.
Oké. Ma csúnya az idő. De mi lesz a héten?
Hát, az elkövetkező pár napban ugyanez ismétlődik, amit fentebb írtunk már: kis nap, gomolyfelhő, kis nap, nagyobb felhő, zivatar, kis nap, gomolyfelhő, kis nap...
Az időjárásjelentéshez elengedhetetlen információkat az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból szemeztük ki.