Most egy jó darabig napos, gomolyfelhős időnk lesz, de a hét előrehaladtával egyre inkább csökken a csapadékhajlam, és a hőmérséklet is a sokévi átlagnak megfelelően fog alakulni. Igazi tavaszi időben lesz részünk – írja előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szóval még csütörtökön is gomolyfelhős idő várható többórás napsütéssel, de helyenként – nagyobb eséllyel az ország északkeleti tájain – zápor, néhol zivatar is kialakulhat.
Az északias szél a Dunától keletre megélénkül, másutt mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 20 fok között alakul majd.