Hat Európai Unió-tagállamot véd meg a NATO annak ellenére, hogy ezek az országok nem tagjai a katonai szövetségnek. Ezt az ígéretet a március 10-i párizsi NATO-csúcstalálkozón tették, és most hozta nyilvánosságra Karl Nehammer osztrák kancellár.
a párizsi csúcstalálkozó zárónyilatkozatában hivatkozott uniós segítségnyújtási kötelezettségből mindenekelőtt a nem NATO-tag uniós országok profitálhatnak. Ez Ausztria mellett Írországot, Máltát, Ciprust, Svédországot és Finnországot érinti.
(MTI)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!