Gulyás Gergely Tusványoson a Telexnek adott interjújában azt mondta, aki a választások előtt látta, hogy ennyire elszaladnak az energiaárak, az jós.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter elkezdett spórolni az energiával, pedig 2-3 hete ez még nem jutott eszébe. Nem tudja még, mennyivel fog nőni a rezsije, de szerinte ő ki fogja tudni fizetni.
Az energiaárak már több hónappal a háború kitörése előtt is jelentősen növekedtek. Igaz ez a benzinre is, ezért határozott meg rá árstoppot a kormány még tavaly novemberben.