2014-es Európa-turnéja alkalmával a magyar közönség is újra láthatja a világ legnépszerűbb tánc-showját, a Lord Of The Dance-t! Az ír rendező és sokszoros nemzetközi díjnyertes táncművész, Michael Flatley által koreografált előadás az 1996-os bemutatása óta példátlan sikernek örvend.
Michael Flatley profi karrierje az 1980-as években kezdődött. A nemzetközi áttörést a ’94-es Eurovíziós Dalfesztiválon bemutatott, mára már legendásnak számító 7 perc jelentette, amely a két évvel későbbi Lord Of The Dance produkciójában, a sztár megkérdőjelezhetetlen főművében teljesedett ki. Szinte elképesztő az előadás elmúlt 17 évének eredménylajstroma: 10 nap alatt 250 ezer eladott jegy Ausztráliában, 21 egymást követő előadás a londoni Wembley Arénában, több tízmillió eladott cd és dvd, hogy csak néhányat említsünk a megdönthetetlen rekordokat felsorakoztató káprázatos produkcióról.
400 alkalommal a címszerepet is maga Flatley táncolta 1998 júniusáig, aki egyébként több egyéni kategóriában is bekerült a Guinness Book Of World Records-ba - mint a Legjobban fizetett táncos, a Legmagasabb összegre biztosított lábak (40.000.000$), vagy a Világ Leggyorsabb lába – (35 „tap”, azaz talajhoz érintés másodpercenként).
A Los Angeles Times által
varázslatos kalandnak
nevezett produkció valójában egy, az ír folklór alapjaira épülő utazás az időben, a Jó és a Gonosz klasszikus meséje. A történet kibontakozása során a Kis Lélek segít a Tánc Urának megvédeni az embereket Don Dorcha, a Sötét Úr ellen, miközben a nézők lehengerlő ízelítőt kapnak az ír és a ritmikus kelta tánc mágiájából.A 600 jelmezt felvonultató előadás sodró iramát sejteti, hogy az 50 táncos átlagéletkora mindössze 22 év. Csak a legjobbak táncolhatnak a világ vezető táncprodukciójában. A fiatal tehetségeket Flatley maga válogatja és tanítja, képzi, míg a pódiumra lépnek.
A társulat előadását eddig szerény becslések szerint is összesen mintegy 120 millió néző látta. Bár a Lord Of The Dance nem először jár hazánkban, ám a színpadi látványban és kosztümökben is feljavított show, a rajongóknak is tud majd újat mutatni. Az előadásban négy magyar táncost is láthatunk - Krén Andrea, Papp Zoltán, Krén András, Lukács Márton -, akik már évek óta tagjai a társulatnak, Krén Andrea és Papp Zoltán pedig már szólótáncosa is a produkciónak. A hazai közönség Andreát, Morrighan a csábító nő és Zoltánt Don Dorcha a sötét nagyúr szerepében láthatja majd!
A 2014-es turné több vidéki várost is érint - Sopron, Szombathely, Debrecen, Szeged -, és a Budapestre visszatéréssel az ír tánc és muzsika szerelmesei az Arénában is átélhetik minden idők egyik legnagyobb hatású előadását. Bár a produkcióban korára való tekintettel Michael Flatley maga már nem szerepel, öröksége, lehengerlő táncosai a 2014-es év sodró hangulatú tavaszindító kikapcsolódását ígérik!