Egy csütörtöki sajtótájékoztatón jelentette be Johannes Rauch egészségügyi miniszter, hogy végleg lekerült a napirendről a kötelező koronavírus elleni védőoltás kérdése.
Korábban már egyszer határozott időre hatályon kívül helyezték a kötelező oltást, egészen pontosan augusztus 31-ig. Most viszont a szövetségi kormány úgy döntött, végleg lekerül a napirendről ez a kérdés, tehát nem lesz kötelező a koronavírus elleni védőoltás Ausztriában.
Mindeközben Ausztriában ismét meredeken emelkedni kezdtek a napi esetszámok, szerdára már több, mint tízezer új fertőzöttet diagnosztizáltak, de csütörtökön is több, mint kilencezer új fertőzöttet jelentettek, és országszerte egyre többen vannak kórházban ismét, covid-19 megbetegedéssel.
Gratulálunk, ma már 10 cikket elolvastál a Nyugaton!
Szeretsz képben lenni azzal, hogy mi történik a világban, mi pedig a Nyugatnál éppen azért dolgozunk, hogy segitsünk téged a tájékozódásban. Köszönjük, ha pénzzel is támogatod a működésünket, a mai médiaviszonyok között csak így tudjuk fenntartani ezt az ingyenes újságot.
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!