Az időjárás alaposan rányomja bélyegét az idei Európa-bajnokságra. Nemcsak a játékosok csúszkálnak valamelyik ausztriai vagy svájci pálya gyepén, hanem a szombathelyi focibarátok is vacillálnak a baráti társaság és sok sör nyújtotta a hangulat, vagy a garantáltan csapadékmentes fotel-pop-corn kombináció között.
Tegnap este a Fő tér környéki kivetítős helyeken nem volt csúcsforgalom. Pár asztalnál ültek csupán és szinte kivétel nélkül az olaszoknak drukkoltak. Sikerrel, hiszen az olaszok a franciák legyőzésével bejutottak a legjobb négy közé és a hozzáértők szerint máris a legnagyobb esélyesé lépett elő Donadoni ezidáig igencsak bukdácsoló legénysége.
Olasz szurkolókkal volt tele a a Nyugat Rádió és a Nyugat.hu Eb sátra is. A Rohonci úti Haladás pályán felállított sátorba csupán ketten voltak kíváncsiak a holland - román derbire. Ők szépen félrevonultak és a hat plazma tévé egyikén megnézték az összecsapást. A kivetítő előtt pedig jó sörök és a klasszikus lacikonyhás étkek mellett közel százan izgultak, hogy Toniék bejussanak a legjobb nyolc közé.
Az Eb sátorba egyébként tippversennyel, sztárvendégekkel várják a focibarátokat. Pénteken este ráadásul a Horvátország - Törökország mérkőzést követően DJ Szunyog áll a keverőpult mögé, hogy egy fergeteges bulin lehessen levezetni a találkozók alatt összegyűlt feszültséget. A belépés ekkor is, mint az összes többi napon díjtalan.