100 millióval többe kerül a tervezettnél az új szombathelyi bölcsőde

De ha az önkormányzat nem vállalja a többletköltséget, ennél is drágább lesz.

Bruttó 145,8 millió forintot kell hozzátennie a szombathelyi önkormányzatnak a tervezett új bölcsődéhez - derült ki a csütörtöki közgyűlésre készített anyagból.

Viszont ha ezt a pénzt most nem szavazzák meg a képviselők, akkor ennél is drágább lehet az új bölcsőde. Vagy visszaadják a pályázaton elnyert 460 millió forint támogatást, és akkor nem lesz új bölcsőde a városban.

Szombathely MJV

A szombathelyi közgyűlés még 2019 augusztusában nyújtott be pályázatot uniós támogatásra a pénzügyminisztériumhoz egy új bölcsőde kialakítására. 2020 júniusában alá is írták a támogatási szerződést, ami 460 millió forintról szólt.

Addigra elkészültek a tervek, ezeket mi is bemutattuk Mutatjuk az uniós támogatással épülő új szombathelyi bölcsőde terveit 2020. September 23. 19:18 . Az új bölcsődét a Markusovszky kórház főbejáratával szemben, a volt városi strand területén építik fel, és 48 kisgyereket tud majd fogadni.

Szombathely MJV

A tervnek azonban volt egy része, többek között a szülői parkolók kialakítása, amihez önerő kellett, úgy, hogy ezt az összeget nem lehet elszámolni a pályázatban. Ez két éve 56 millió forint volt, amit az önkormányzat biztosított is a költségvetésben.

Ki is írták a közbeszerzési pályázatot, aminek zárása idén augusztus végén volt. Kiderült, hogy a legkedvezőbb ajánlat a meglévő keretet nettó 118,6 millió forinttal haladta meg, ezért az eljárás eredménytelen lett.

Októberben új közbeszerzési pályázatot írtak ki, a november eleji határidőre összesen három ajánlat érkezett. A legkedvezőbb ajánlat nettó 467,3 millió forint volt, amihez a hiányzó fedezet nettó 114,8 millió forint + áfa, azaz bruttó 145,8 millió forint volt.

Szombathely MJV

Az anyag szerint a közbeszerzési pályázatot eredményesnek lehet nyilvánítani, ha az önkormányzat vállalja a hiányzó fedezet finanszírozását. Ha új pályázatit írnak ki, akkor biztosra vehető, hogy az építőipari árak folyamatos emelkedése miatt még magasabb kivitelezési költséggel kell számolni.

Azaz, minél tovább húzzák az időt, annál drágább lesz az új bölcsőde.

Így a csütörtöki közgyűlésen a képviselőknek arról kell dönteniük, megszavazzák-e a plusz bruttó 145,8 millió forintot az új bölcsődére, vagy lemondanak a tervről.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet