A rezsicsökkentés módosításáról szóló szerdai kormánybejelentést követő napokban valósággal lerohanták a szenet és tűzifát árusító kereskedéseket – számolt be a Telex.
Pár nap alatt többszörösére nőtt az érdeklődés a már amúgy is megdrágult tüzelő iránt, a vásárlók már a tüzépeket úgy keresik fel, hogy mindegy milyen áron, csak legyen szén vagy fatüzelő.
Több helyen mára ki is fogytak a készletek, és bizonytalan az utánpótlás a csehországi és lengyelországi bányákból vagy a hamburgi kikötőből.