Péntek délután óta akadozik a receptkiadás a patikákban. Ez azért lehetséges, mert összeomlott az infrastruktúrát kiszolgáló informatikai rendszer. Emiatt a patikusok kizárólag a kézzel írt recepteket tudják kiadni a gyógyszertárakban.
Egy olvasónk az asztmagyógyszerét nem tudja kiváltani, állítása szerint csak a “törzsvásárlóknak” adnak ki gyógyszert recept nélkül.
Az üzemzavar azóta is tart, akinek sürgősen hozzá kell jutnia valamilyen gyógyszerhez, az az 1812-es egészségvonalon tud intézkedni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!