Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere szerdán jelentette be, hogy a kormány úgy döntött, négyszáz hátrányos helyzetű településen dolgozó 10.500 pedagógus és "az oktatást segítő kolléga" kap plusz juttatást a hátrányos helyzetű diákok felzárkóztatásáért.
A szakszervezet azonban szeretné tudni, hogy a kormányrendelet listájában nem szereplő településeken dolgozó, de ugyanezt a felzárkóztatást elvégző pedagógus és az ő segítője kap-e ilyen juttatást. - írja az szmo.hu .
Pénteken a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a közösségi oldalán írta meg, hogy mit is vár a kormány a jutalomban részesülő tanároktól és segítőiktől. Mint írják:
"Ezt nézzétek! Megvan, mit kell csinálni az 500.000 Ft-ért. Szó sincs arról, amit Kásler mondott, hogy itt a hátrányos helyzetű településeken dolgozó pedagógusok munkájának megbecsülésére adták ezt a pénzt."
A felhívásban azt írják, hogy a támogatás annak jár, aki
- élményszerű oktatási környezetet biztosít és több digitális eszközt is használ,
- erősítenie kell a digitális kompetenciákat, és kiemelten kell figyelni a közösség újjáépítésére,
- valamint be kell építeni a tanmenetbe a digitális oktatás idején feldolgozott tananyagot, és ezt át kell ismételni,
- külön kezelnie kell az egyéni problémákat is.
"Elismerésünk és nagyrabecsülésünk": ha a támogatás az egy olyan dolog, amiért feladatokat kell végrehajtani, és amennyiben azok eredményével nem elégedettek, a pénzt vissza kell fizetni, akkor eddig mi rosszul ismertük a "támogatás" kifejezés jelentését. - írja a PDSZ Facebook oldalán.