Két hónapos felkészítés és egy vizsga után már próbaidős őrmesterek lettek az első Vas megyei határvadászokból - írta meg a police.hu. A csoport tagjai Győr-Moson-Sopron megyéből, Zala megyéből, Veszprém megyéből és Vas megyéből érkeztek, és most megkezdődik további gyakorlatorientált képzésük. Ez főként lőkiképzést (maroklőfegyverrel és airsoft szimulációval) és önvédelmi képzést jelent, a rendszeres testnevelési foglalkozás mellett.
Mórocz Gyula, az egyik próbaidős őrmester szerint baráti társasággá váltak. Társa, Németi Botond azt nyilatkozta, hogy arra számít, hogy védheti a hazáját.