A Police.hu beszámolója szerint 2020. december 31-én 19 óra 41 perckor érkezett egy bejelentés a rendőrségre egy, a soproni Terv utcában sérülten az úton fekvő fiatalemberről.
A helyszínre kiérkező mentősök kórházba vitték a férfit, ahol kiderült: súlyos sérüléseket szenvedett. Ezután a rendőrök kihallgatták a sérültet, aki elmondta, hogy két, általa látásból ismert férfival iszogattak otthonában, majd elindultak egyikük lakására, hogy ott folytassák tovább, amikor azonban megérkeztek,a két férfi nekiesett, fejbe rúgták, ököllel ütötték, majd a földön áthúzták az ingatlan hátsó részéhez, ahol részben levetkőztették őt.
Később csatlakozott a verekedőkhöz egy harmadik elkövető is, aki egy fegyverrel megfenyegette a már földön fekvő férfit, egyszer a levegőbe lőtt, majd a pisztoly markolatával megütötte az arcát. Mindezek után pedig elvették a pénzét és mobiltelefonját. A megvert férfi által adott személyleírás alapján a rendőrök néhány órán belül beazonosították két támadóját.
A Terrorelhárítási Központ műveleti egység elfogta őket, majd előállította őket a megyei rendőr-főkapitányságra, ahol a nyomozók fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt – őrizetbe vételük mellett – gyanúsítottként hallgatták ki őket, melynek eredményeként a nyomozás további szakaszában a rendőrök beazonosították, majd 2021. január 1-jén elfogták a harmadik verekedőt is. A gyanúsított lakóhelyén a nyomozók több fegyvert is lefoglaltak. Azt, hogy közülük melyiket használták a bűncselekmény elkövetése során, szakértők bevonásával vizsgálják.
A megyei rendőr-főkapitányság 2021. január 2-án előterjesztést tett mindhárom férfi letartóztatásának indítványozására.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!