A miniszterelnök múlt hét pénteken azt mondta egy sajtótájékoztatón, hogy csak az oltóponton közlik az oltásra regisztráltakkal, hogy milyen vakcinát tudnak nekik adni. Ezt az EMMI később cáfolta. A Jobbik feljelenti Orbán Viktort rémhírterjesztés vádjával.
A Jobbik közleményében azt írja, "a kijelentés nemcsak érzéketlen és pökhendi, de egyben rémhírterjesztés is – ami büntetendő cselekmény". Hozzátették, az EMMI cáfolatával Orbán Viktor "kijelentése tehát egyértelműen valótlan, hovatovább alkalmas az emberek dezinformálására, illetve széles körben zavar és nyugtalanság keltésére".
A párt szerint "Orbán Viktornak tisztában kellett lennie azzal, hogy az állítása valótlan", ha pedig kiderül, hogy nem tudott az oltási protokollról és "nem állapítható meg a szándékos elkövetés", akkor "a cselekmény büntetőjogi következményei helyett a politikai következményeit kell viselnie". - írja a Telex .
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!