Egy magánszemély jelentett be gyűlést 2021. január 31-én 12 órától Budapest, XIV. kerület Hősök terére, melyet később lemondott. A lemondás ellenére a bejelentő egy másik magánszeméllyel közösen szervezőként, a közösségi médiában továbbra is személyes megjelenésre buzdított, amely hatására a gyűlésen többen megjelentek.
A hatályban lévő jogszabályok értelmében a veszélyhelyzet idején rendezvényt, valamint gyűlést szervezni, tartani, annak helyszínén tartózkodni tilos.
A gyűlés helyszínén tartózkodókat a rendőrök igazoltatták és figyelmeztették. A gyűlés szervezőivel és a gyűlést tartókkal szemben közigazgatási eljárást kezdeményeztek.
Maszkhasználat hiánya miatt a rendőrök hat résztvevővel szemben intézkedtek, akik közül kettővel szemben helyszíni bírságot szabtak ki, a másik négy résztvevő ellen szabálysértési feljelentést tettek. - írja a police.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!