Rendőrök nyomoznak a Szombathelyi Vagyonhasznosítónál

Befolyással való üzérkedés gyanúja miatt indult a rendőrségi eljárás. A tét egy több mint 100 milliós értékű építkezés.

Kezdjük azzal a homályos ügyet, hogy a rendőrség megerősítette információinkat: ismeretlen tettes ellen, befolyással való üzérkedés miatt indult a nyomozás. A Szombathelyi Vagyonhasznosító Zrt. vezérigazgatója, Németh Gábor kérdésünkre a telefonban azt mondta, nem a cég tette a feljelentést, így arról nem tud információkkal szolgálni.

Az első pénzkereső projekt

Sikerült azonban megtudnunk, hogy tulajdonképpen a SZOVA első igazi, vállalkozói pénzkereső projektjéről van szó. A cég tulajdonában van a Fraknó utcában egy telek, ahol nyolclakásos társasház építését tervezik. A haszon abban lenne, hogy a kész lakásokat piaci áron adnák el.

Fraknó utca üres telek
Ezen a telken épülne a nyolclakásos társasház
Tóth Ákos

Az építkezés összértéke meghaladja a 100 millió forintot, a SZOVA így – a szabályokat betartva – közbeszerzési pályázatot írt ki az épület kivitelezésére. A rendőrségi feljelentés aztán a közbeszerzési eljárás ügyében született, de nem tudjuk, ki a feljelentő.

Csak az, akinek van befolyása

Az viszont biztos, hogy befolyással való üzérkedést csak az tud elkövetni, akinek befolyása van. Vagyis – ebben az esetben - politikus, érintett hivatalnok, vagy a cég közelében dolgozó személy. A hivatalos megfogalmazás pedig azt sejteti, hogy a közbeszerzési pályázat kiírásának módját vagy eredményét akarta valaki befolyásolni.

Kényes ügyről lehet szó, amit bizonyít, hogy nagyon nehéz volt begyűjteni még azt a kevés információt is, amely rendelkezésünkre áll. Amint többet tuduk, természetesen bővebben tájékoztatunk.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet