A katasztrófavédelem a Facebook-oldalán közölte június 12-én, vasárnap, hogy június 13-én, hétfőn szirénapróbát tartanak az országban.
A délelőtt 11 órától tartott szirénapróba úgynevezett morgatópróba lesz, vagyis a szirénákat csak csökkentett üzemben fogják használni.
A próba idején a szirénákból a következő tájékoztató szöveget lehet hallani:
„Figyelem, ez próba, Figyelem, ez próba
Most a csökkentett üzemű próba jelét hallják!
Most a csökkentett üzemű próba jelét hallják!”
Emellett egy jelzést is leadnak, amelynek az első részében rövid ideig (6 másodperces időtartamban) mély tónusú felfutó hangjelzés, majd a jel lefutása hallható.
A morgatópróba után zárásként a következő szöveget lehet még hallani: „A próbának vége! A próbának vége!"
Vas megyében csak Répcelakon szólalnak meg a szirénák, ne ijedjenek meg.