Rogán nem titkolhatja, miért jó a 35 éves koncesszió

A gyorsforgalmi utak kezelését, építését, valamint az ország összes településének szemétszállítását is így intéznék el.

A bíróság jogerős döntése értelmében a kormány nem titkolhatja el, hogy mi alapján döntött úgy, hogy néhány üzletet egyszerűen odaad 35 évre valakinek: például a gyorsforgalmi utak kezelését, építését, valamint az ország összes településének szemétszállítását is így intéznék el.

A Transparency International Magyarország nyilvánosságra akarta hozni ezeket az adatokat, amikből kiderülhetne, hogy kinek éri ez meg: előbb adatkérelmemmel fordult az intézményekhez, majd miután elutasították, perelt és nyert, így a jogerős döntés értelmében a kormánynak - a Rogán Antal vezette Nemzeti Koncessziós Irodának - ki kell adnia a nyilvánosság számára, hogy milyen számítások alapján döntött a 35 éves autópálya-monopólium mellett.

Első fokon 2021 októberében döntött úgy a bíróság, hogy nyilvánosságra kell hozni a 35 éves autópálya-koncesszió melletti számításokat, de akkor az NKI fellebbezett, ennek volt csütörtökön a másodfokú ítélete – írja a klubradio.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek