Mikor legyen a 2020-as Savaria Karnevál? Nálunk szavazhat is

Két időpont lehetséges, csütörtökön dönt a szombathelyi közgyűlés.

A Savaria Karnevál időpontja mindig is vitákat okozott. Azzal senkinek nem volt gondja, hogy augusztus végén van, és így akár nyárbúcsúztatónak is megteszi, de a pontos dátummal nem mindenki értett egyet az elmúlt években.

Mészáros D. Zsolt

A fő probléma, persze, abból adódik, hogy milyen dátumokra esnek a hétvégék, hiszen a karnevál mindig csütörtökön kezdődik és vasárnap este zár. Ráadásul közel van augusztus 20. is, így nem is olyan könnyű megtalálni a jó időpontot, de hogy az augusztus 20. miért zavarhat bele, arról később.

Nagy Zoli

Az elmúlt években aránylag könnyű volt megtalálni a karnevál helyét. 2015-ig visszatekintve augusztus 22. és 25. között kezdődött, augusztus 25. és 28. között volt az utolsó napja.

Pontosabban:

  • 2016-ban augusztus 25-28.
  • 2017-ben augusztus 24-27.
  • 2018-ban augusztus 22-25.
  • 2019-ben augusztus 22-25.
  • Nagy Zoli

    Első lehetőség 2020-ra: augusztus 20-23.

    Jövőre viszont augusztus 20. csütörtökre esik, így ha ezen a hétvégén rendeznék meg a karnevált, akkor az induló nap éppen egybeesne az augusztus 20-i állami ünneppel. A csütörtöki közgyűlésre készült anyag szerint ez több okból sem szerencsés.

  • Ezen a napon, illetve napokban az országban szinte mindenhol szerveznek ünnepségeket, eseményeket, több országos nagyrendezvény is van. Például: Mesterségek Ünnepe (aug. 19-23), a Be my Lake (aug. 19-22.), Strand Fesztivál (aug. 19-22.), Debreceni Virágkarnevál (aug. 15-21.), Boglári Szüreti Fesztivál (aug. 16-20.).
  • Szinte valamennyi nevesebb előadóművész, hagyományőrző csoport foglalt lesz ezen a hétvégén, s mivel nagy a kereslet irántuk, valószínűleg ez a honoráriumok emelkedését vonja maga után.
  • A karnevál által használt színpadtechnika, lelátók nagy része augusztus 20-án lekötött más helyszíneken az országban.
  • A vásározók többsége is megszokott menetrend szerint látogatja a fesztiválokat, így az augusztus 20-i hétvégén is sokan máshol lesznek.
  • Mészáros D. Zsolt

    Második lehetőség 2020-ra: augusztus 27-30.

    Ez viszont túl későinek tűnik, két okból is:

  • A vasárnapi esti karneválzárás után közel van a szeptember 1-i iskolakezdés, így egy nap alatt kell minden lezárást, közlekedési akadályt eltávolítani a megnövekedő forgalom miatt.
  • Az augusztus végi időpont miatt szinte nincs karnevál vihar, zivatar, eső nélkül. Ha korábban lenne a karnevál, ezeket valószínűleg el lehetne kerülni.
  • Mészáros D. Zsolt

    A szervezők sem értenek egyet

    A közgyűlési anyag szerint a Savaria Történelmi Karnevál Közhasznú Közalapítvány kuratóriuma az augusztus 20-23. közti időpontot támogatja, a kuratórium elnöke viszont a másik, későbbi időpont mellett tette le a voksát.

    A szervező Savaria Turizmus Nonprofit Kft. igazgatója is az augusztus 27-30. közti időpontot tartja jobbnak. Úgy tűnik, a városvezetés is a későbbi időpont mellé állt, a közgyűlési határozati javaslatban is az augusztus 27-30. közti megrendezés szerepel.

    Mi arra kérjük olvasóinkat, válasszanak a két időpont közül, a véleményüket pedig kommentben fejtsék ki.

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet