Aki szerdán nem küldi iskolába a gyerekét, támogatja a sztrájkoló pedagógusokat

Összefogással demonstrálnak szülők, diákok, óvónők, tanárok, tanítók szerdán, a pedagógusjogok világnapján a Széchenyi téren Sopronban is. Mindenkit várnak, aki velük együtt úgy látja, a hazai oktatási rendszer hosszú ideje megoldatlan problémáktól szenved. A szülők leginkább úgy támogathatják most a sztrájkot, ha szerdán nem küldik iskolába gyerekeiket.

„Mi, a városból és a környező településekről érkező pedagógusok szeretnénk egy demonstráció keretein belül felhívni a figyelmet arra, hogy a hazai oktatási rendszer hosszú ideje megoldatlan problémáktól szenved. Egyben így fejezzük ki szolidaritásunkat az elbocsátott vagy lefokozott kollégáink iránt, akik ki mertek állni a véleményükért” – áll a közösségi médiában is meghirdetett invitálóban.

A szerda délután öt órára, a soproni Széchenyi térre meghirdetett demonstráción felszólalnak a soproni és környékbeli iskolák pedagógusai. Várják az óvodapedagógusokat, tanítókat, tanárokat, a többi pedagógus munkakörben dolgozó vagy őket segítő kollégákat, a szülőket és a középiskolás diákokat is!

A szervezők külön hangsúlyozzák, hogy rendezvényük kizárólag az oktatás helyzetéről, a szakmáról szól, és szigorúan pártpolitikamentes! Kérik ugyanakkor, hogy a résztvevők fekete ruhában érkezzenek.

A demonstrációhoz már több iskola sztrájkbizottsága is csatlakozott Sopronból és a környékről is. A soproni Líceum az egyik oszlopa az összefogásnak, a gimnáziumban a szülők közül is többen támogatják a sztrájkot. A munkabeszüntetésben részt vevő pedagógusok egy listát is összeállítottak kéréseikről: „Lépésünkkel szeretnénk elérni, hogy

  • Induljon érdemi párbeszéd a nemzeti oktatás helyzetének problémáiról, a pozitív változások megindításának lehetőségeiről!
  • Induljon érdemi párbeszéd a nemzeti oktatási rendszerben dolgozók munkaterheiről, a megállíthatatlanul a kiégés felé haladó pedagógustársadalom érdemi segítéséről!
  • Induljon érdemi párbeszéd a nemzeti oktatási rendszerben dolgozók (mind a pedagógusok, mind a nem klasszikus tanári munkakörökben hivatásukat megélők és az oktatást közvetlenül vagy közvetve segítők) bérének hosszú távú, tartós és a megbecsültséget megalapozó rendezéséről!
  • Induljon érdemi párbeszéd a nemzeti oktatási rendszerben megtapasztalható elöregedés, az egyre fokozódó pedagógushiány megoldásáról, a pedagógusképzés rendszerének megújításáról!
  • Induljon érdemi párbeszéd a nemzeti oktatási rendszerben dolgozóknak alkotmányos jogon járó sztrájkjog és a folyamatosan szűkülő intézményi és tanári autonómia visszaállításáról, a helyi szinten felmerülő kérdések helyi szinten történő megválaszolásáról!
  • Végül, de talán a legfontosabbként:

  • Induljon érdemi párbeszéd a nemzeti oktatási rendszerben dolgozók (legyenek akár tanárok, akár más iskolai alkalmazottak) társadalmi megbecsüléséről, a pedagógusi hivatás elismertségének helyreállításáról!”
  • A cikk laptársunknál, az Enyugaton jelent meg.

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet