Az osztrák kormány február 10-től szigorított határátlépési rendet vezet be, amely hátrányosan érinti az Ausztriában dolgozó, ezért oda ingázó magyarokat. Tegnap telefonon egyeztettem Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter kollégával - írta közösségi oldalán Szijjártó Péter külügyminiszter.
"Ennek mentén a jövő héten összegyűjtjük az új szabályozás gyakorlati következményeit, azokat én továbbítom számára, kérve tőle, hogy vegye ezeket figyelembe a szabályozás jövője szempontjából. Számos tisztázandó kérdés van az elvégzendő tesztek helyszínével, típusával és regisztrálásával kapcsolatban, emellett külön problémát jelent a várakozási idő további meghosszabbodása is. Ma telefonon egyeztettem Ágh Péter, Barcza Attila, Hende Csaba, Molnár Ágnes, Nagy István, V. Németh Zsolt és Vigh László képviselőtársaimmal, valamint Hámori György polgármesterrel, hiszen az ő választókerületeikben élő emberek a leginkább érintettek ezen szabályozás miatt" - tartalmazza még poszt.
A két külügyminiszter telefonos egyeztetéséről az osztrák sajtó is beszámolt, az ORF például hozzátette: Magyarország arra számít, szerdától hosszú sorokra kell felkészülniük a határátlépőknél az ingázóknak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!