Ausztria csütörtökön nulla órától ellenőrzést vezet be Szlovákiával közös határán – közölte a bécsi belügyminisztérium szóvivője. A lépés azt követően történt, hogy Szlovákia másik nyugati szomszédja, Csehország úgy döntött: szerda éjféltől legalább tíz napra visszaállítja az ellenőrzést a Szlovákiával közös határának teljes hosszában az intenzívebbé vált illegális migráció miatt – írja az MTI.
Mint mondta, a legtöbb illegális migráns a magyar határon keresztül lép be Ausztriába. Az ország már a 2015-ös menekültválság idején bevezette a határellenőrzést a Szlovéniával és Magyarországgal közös határain, amit idén májusban ismét meghosszabbítottak november 11-ig.
Csehország azért vezette be (egyelőre tíz napra) a határellenőrzést, mert a főként Szíriából érkező illegális migráció 1200 százalékkal nőtt idén.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!