Feltámadó északi szél jelezte már reggel a hidegfront érkezését a Dunántúlra. Az erős, néhol viharos szél kezdetben melegítette az északnyugati tájakat, hisz megszüntette az inverziós légrétegeződést, helyette turbulenssé vált a légkör, emiatt a magasban lévő enyhébb levegő le tudott keveredni a felszín közelébe - írja az Időkép.
Hamar fordult a kocka, hisz az Alföldön az erőteljes melegedés miatt hamar 30 fok fölé emelkedett a hőmérséklet, délután pedig már 36-39 fok közötti értékeket mutattak a hőmérők. A Dunántúl nyugati felén eközben jelentősen lehűlt a levegő, kellemes 25 fok közelébe. A Kőszegi-hegységben pedig 20 fok alá is benéztünk. Ebből adódóan tetemes, 20 fokot meghaladó hőmérséklet-különbség alakult ki a forró Alföld és a hűvösebb Nyugat-Dunántúl között.