A kórház hivatalos oldalán közölték le augusztus 31-én, hétfőn Dr. Nagy Lajos főigazgató bejelentését, mely szerint a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház összes telephelyére és betegellátó osztályára látogatási tilalmat rendelt el 2020. szeptember 1-től visszavonásig.
„Kérjük a járványügyi rendelkezések maradéktalan betartását!” – zárta a főigazgató a közleményt.
Lapunk kérdésére a kórház megerősítette, hogy a járóbeteg szakrendelések a megszokott rendben működnek továbbra is, a látogatási tilalom a fekvőbeteg-részlegekre vonatkozik.