"Megerősítjük, hogy a három magyar állampolgár közül az egyik személy a miniszterelnök fia, Orbán Gáspár volt. Ugyanakkor cáfoljuk, hogy a képzésen résztvevők HM ösztöndíjasként vettek volna részt" – válaszolta szerdán a Honvédelmi Minisztérium a hvg.hu közérdekű adatigénylésére, ezzel megerősítve, hogy Orbán Viktor miniszterelnök fia volt az egyik magyar diák a Sandhurst Royal Military Academy (RMAS) nevű brit katonai elitiskolában.
Először a Telex írt erről, a Népszavára hivatkozva egészen pontosan azt, hogy Orbán Gáspár a minisztérium ösztöndíjasaként, tehát közpénzből tanulhatott a brit akadémián. Ami azért fontos, mert a kurzus díja fejenként 93 ezer font, azaz több mint 37 millió forint. A minisztérium viszont ezt cáfolta, azt ugyanakkor nem árulta el, hogy ha nem a minisztérium, akkor ki fizette a kormányfő fiának külföldi tanulmányait.
A kiválasztás kapcsán a HM jelezte, hogy a jelentkezésre a szolgálati út betartásával, az állományilletékes parancsnok felterjesztése alapján, az adott szakterületért felelős szerv (szakmai felelős) jóváhagyásával kerülhet sor.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!