Az elmúlt hétvégén, szombat éjjel ismeretlenek mintegy 132 köbméternyi kavicsot loptak el egy bányából Sopronnyék (Neckenmarkt) mellett. A BVZ hetilap információi szerint egy markoló segítségével az éj leple alatt szállították el az anyagot, melynek összértéke mintegy 1500 euró volt.
De nem ez volt az egyetlen betörés a környéken: az elmúlt hétvégén Csáva (Stoob) mellett egy agyagbánya konténeréből szerszámokat és egy aggregátort tulajdonítottak el, hétfőről keddre virradó éjjel pedig Sopronszentmártonban (Markt St. Martin) egy tüzép-telepről vittek el szerszámokat, munkaeszközöket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!