Csaba László, Orbán Viktor korábbi gazdasági tanácsadója az RTL Híradónak azt mondta, növeli az egyenlőtlenséget és tovább gerjeszti az inflációt a bejelentett SZJA-visszatérítés, melyből pont azok nem részesülnek, akik rászorulnának.
A közgazdász professzor azt mondta, a kitűzött intézkedéseknek mindenki fizeti majd az árát. Úgy számol, a kormánynak most a költségvetési egyensúlyt kellene visszaállítania, a költekezésnek egy éve lett volna helye. Szerinte pótlólagos élénkítésre már az idei évben sincs szükség, jövőre pedig még ennyire sem: - írja a 24.hu.