Vasasszonyfán tartózkodva figyeltünk fel arra, hogy Acsád irányába nézve hatalmas füstfelhő látható - tájékoztatta lapunkat Németh Martin büki önkormányzati képviselő.
A tüzet jelezték a tűzoltóságnak, amire azt a választ kapták, hogy már a helyszínen vannak.
Frissítés - a Katasztrófavédelem közleménye: Learatott és még lábon álló gabona égett le nagyjából harmincöt hektáron Acsád külterületén. A lángok egy akácost is elértek, annak aljnövényzetét gyújtották meg. Szombathelyi, kapuvári, sopronkövesdi, soproni, ajkai, körmendi és zalaegerszegi hivatásos, csepregi önkormányzati, valamint szombathelyi, büki, kőszegszerdahelyi és horvátzsidányi önkéntes tűzoltókat riasztottak a helyszínre. A tűzoltók, helyi civilekkel kiegészülve kilenc vízsugárral, puttonyfecskendőkkel és kéziszerszámokkal avatkoznak be. Az oltóvíz biztosításába a vízszállítók mellett lajtos kocsik is részt vesznek, erőgépek pedig védőszántást készítettek.