A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai az M1-es autópálya Komárom-Esztergom megyei szakaszán tartottak ellenőrzést, amikor egy román buszban öt darab, 3-4 hónapos orosz kék jellegű, kitöltetlen állatútlevéllel szállított kölyökcicát találtak.
A NAV munkatársai értesítették a hatósági állatorvost, aki megállapította, hogy az állatok nincsenek beoltva és csippel sem rendelkeznek. A kormányhivatal a cicákat elkobozta és egy állatvédő egyesülethez kerültek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!