Visszafordítják az ukránok azokat a magyar állampolgárokat, akik Szputnyik V oltást kaptak

Politikai okai lehetnek.

Hiába könnyítették meg a magyar állampolgárok számára a határátlépést Ukrajnába, valójában nem elég felmutatni a védettségi igazolványt. De, ha lehet, még bonyolultabb a helyzet, hiszen az ukrán hatóságok azonnal visszafordítják azt, aki Szputnyik V oltást kapott.

„Az ukrán hatóságok nem engedélyezik a Szputnyik V oltását különböző politikai okok miatt, bármilyen más oltóanyagot elfogadnak de a Szputnyikot nem. Ha olyan állampolgár utazik ki, akinek a papírjára rá van írva, hogy Szputnyik, annak nem örülnek az ukrán szervek és belekötnek" - mondta Magyar Zoltán volt záhonyi parancsnok az ATV híradójának. Arra a kérdésre, hogy ez mit jelent, azt mondta: azt, hogy visszafordítják.

A kettős állampolgárok könnyebb helyzetben vannak, mert mindkét útlevelüket maguknál hordják. Az ukrán oldalon az ukrán, a magyar oldalon a magyar útlevelet használják, így nem lehet belekötni abba sem, melyik ország védettségi igazolványt használják. A záhonyi lakosok már egyáltalán nem járnak át Ukrajnába, mert tapasztalataik szerint nem fogadják el a magyar védettségi kártyát.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek