Nem rontott a diákok teljesítményén a digitális oktatás Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár szerint. A Magyar Nemzetnek adott interjújában elmondta, az eredmények a járvány előtti szinten vannak.
Arról is beszélt, hogy koránt sincs kőbe vésve az április 7-ei nyitás - "ahhoz kell némi optimizmus" -, de a tanév végét már biztosan jelenléti formában töltik a tanulók.
Úgy érzi, "ostrom alatt állnak" érettségiügyben, de nehezen engedné el a szóbeli érettségiket, hisz az egyenlőtlenséget teremtene abban, hogy valaki szóban jobb, mint írásban - például a nyelveknél.
"Tavaly is csak az írásbeli időpontjáig volt népszerű, hogy nem lesznek szóbelik, de azután kimondottan sok kérést kaptunk, hogy szeretnének szóban javítani, és engedjük őket vizsgázni" - emlékeztetett. Tisztázta, az érettségi megszervezését "kizárólag a járványhelyzet fogja meghatározni".
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!