Megközelítette a vörösiszap-tározót a Duna

További erőket mozgósít a honvédség, a Dunakanyarban utakat zártak le.

Az almásfüzítői tározó támfalai közelébe ért a kiáradt Duna – jelentette az MTI. Az ár csupán néhány tíz méternyire van a támfalaktól, de a szakemberek szerint nem kell gátszakadástól tartani. A kiépített védőgátak jóval magasabbak, mint a várható vízszint, a támfalak pedig elég erősek, hogy ellenálljanak az áradatnak.

További erőket mozgósít a honvédség – mondta Benkő Tibor vezérkari főnök. Jelenleg 14 helyszínen több mint 600 technikai eszközzel és 4600 katonával vannak jelen, több mint ezer tartalékost is bevetettek, ma további 150 önkéntes tartalékos katonát vonultatnak be.

A Dunakanyarban több utat is lezártak, Dunabogdány, Szentendre és Visegrád térségében. A Magyar Közút azt kéri az autósoktól, hogy senki se induljon el kocsival a Dunakanyarba.

Nagymarosról 30 embert telepítettek ki, miután megdőlt a Váci út egyik kerítése. Nagybajcsnál 907 centiméteren tetőzött a Duna, ez 35 centiméterrel magasabb az eddigi rekordnál. Komáromnál éjszaka 840 centiméteren lehet tetőzés, míg Budapesten hétfő hajnalban várják a legmagasabb vízszintet. A fővárosban legalább 885 centiméteres vízállás várható.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló