2020 májusában egy férfi kiugrott több közlekedő autó elé Győrben, lefeküdt az aszfaltra, majd a motorháztetőn keresztül felmászott egy személyautóra, aminek a tetején ugrálni kezdett. A járműben 143 ezer forint kárt okozott – ismertette a nem mindennapi esetet a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség. Azt sajnos nem közölték, hogy a férfit mi késztette erre a viselkedésre több mint két évvel ezelőtt...
Mindenesetre garázdaság és rongálás vétsége bűncselekmények elkövetése miatt eljárást felfüggesztő határozatot hozott az ügyészség és az ügyet közvetítői eljárásra utalta. (A közvetítői eljárás a büntetőeljárásban egy mód, illetve lehetőség, hogy a sértettnek okozott sérelmet és kárt a sértett által is elfogadott módon a gyanúsított jóváteszi.) Ha ez eredményesen befejeződik, az ügyészség várhatóan az eljárás megszüntetéséről fog határozni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!