A legújabb vizsgálatba bevontak 18 éves és 80 éves alanyt is – valamennyi résztvevőnél mutatkozott ellenanyagválasz. A 60 éves és annál idősebbeknél ugyan lassabban alakult ki, azaz náluk 42 nap telt el, mire detektálni lehetett az antitesteket, miközben a 18-59 év közöttieknél erre 28 nap is elegendő volt. A COVID-19 ellen jelenleg 42 vakcina klinikai próbái zajlanak – foglalja össze a szakmai folyóirat.
A klinikai vizsgálatokban részt vevő vakcinajelöltek különböző típusúak: van közöttük plazmid DNS-t, inaktivált vírust, vektorként adenovírust tartalmazó vakcina, továbbá van RNS-alapú, illetve fehérjerészt tartalmazó vakcina, és van a víruséhoz hasonló egyéb összetevőt tartalmazó vakcina is. A felsoroltak közül néhány – a klinikai vizsgálat korai fázisában – már igazolta biztonságosságát és azt, hogy képes immunválaszt kiváltani. - írja a webbeteg.hu honlap.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!