Azt olvasta magáról az EESZT oldalán, hogy felboncolták

A morbid történet valós, ráadásul Magyarországon esett meg.

Nyilván tudom, hogy élek – állítja meggyőződéssel Sánta Mária, 32 éves budapesti lakos. Pedig elvileg nem így kéne lennie, hiszen miközben egy laboreredményt keresett az Egészségügyi Elektronikus Szolgáltatási Térben (EESZT), egy oldal sávban megtalált egy, a saját boncolásáról szóló dokumentumot – írja az Index.

A papír szerint Mária halottkezelését beutaló nélkül kezdték meg november 18-án, ergo még tart az eljárás. Időközben a rendszer még rögzített két járóbeteg-vizsgálatot, tehát vagy csoda történt, vagy homok került a gépezetbe.

Mária szerint nem lehet tudni, a rendszer kit minek rögzít, mint mondta: (...) tényleg, bármi lehetséges. A RTL Klub híradója által megkérdezett háziorvos rámutatott, valószínűleg emberi hiba történt, ugyanis a boncolás és a hagyományos vizsgálat között orvosi szempontból annyi a különbség, hogy előbbinél általában nem él a páciens. Maga a vizsgálat dokumentációs technikája azonban ugyanaz – írja a lap.

Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!