Van egy jó hírünk: az Országos Meteorológiai Szolgálat azt írja, a baljós árnyak után visszatér az anticiklon a Kárpát-medence térségébe, így átmenetileg csökken a csapadékhajlam, és gomolyfelhős, napos idő valószínű.
Szóval pénteken is sok napsütés várható a fátyol- és gomolyfelhők mellett, de délután előfordulhat egy-egy zápor –, nagyobb eséllyel a délnyugati tájakon és az északkeleti határvidéken.
Az északias szél az északnyugati tájakon fog megélénkülni, másutt mérsékelt, gyenge marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet pedig 19 és 24 fok között várható.
Szóval csak annyit mondunk: Süt a nap, nehogy szomorú légy, ez lehetne százszor is rosszabb!